WIRECARD BLOG

Nesnelerin interneti ödeme teknolojilerini nasıl dönüştürecek?

Bugün teknolojilerin geleceğine dair hangi araştırmaya göz atarsanız atın Internet of Things (IoT), yani “Nesnelerin İnterneti” ifadesiyle karşılaşmamanız mümkün değil. Her ne kadar bugün için gündelik yaşamlarımız içerisinde kapladığı alan çok yüksek olmasa da bu durum tahmin ettiğinizden de kısa bir süre içerisinde değişecek gibi görünüyor.

DEVAMINI OKUYUN

Wirecard link ile ödeme

Dijital çağın neden olduğu dönüşümlerden en büyük payı kuşkusuz ticaret alıyor. Eskiden sadece fiziksel mağazalarda ve ancak yüz yüze gerçekleşebilen ticaret günümüzde mekan ve zamandan bağımsız hale geldi.

DEVAMINI OKUYUN

Perakendenin geleceğini şekillendiren Omni-Channel yaklaşımı

Perakende dünyasının son gözdesi omnichannel yaklaşım hakkında bilinmesi gerekenler ve ödeme yöntemlerine getirdiği yenilikler...

DEVAMINI OKUYUN

Fraud (sahtecilik) nedir ve fraud ile nasıl başa çıkılır?

İşletmelerin itibar kaybı ve kullanıcıların da finansal kayıplar yaşamaması için fraud hakkında bilinçlenmesi önem taşıyor. İşte her yönüyle fraud...

DEVAMINI OKUYUN

Chargeback (ters ibraz) nedir ve chargeback durumları nasıl azaltılır?

Kredi kartı ile ödeme alan istisnasız tüm işletmelerin mutlaka bilmesi gereken terimlerden biri de ters ibraz, ya da daha yaygın ifadesiyle chargeback. Aslında işletmelerin büyük kısmı bu ifadeye çok da yabancı değiller, chargeback kartlı ödeme alan işletmeler için karşılaşılması olası bir durum. Fakat eğer chargeback’lerin sayısı artıyorsa bu kısa sürede işletme için ciddi bir soruna dönüşmeye başlayabilir. Bu yüzden de çok geç olmadan konuyla ilgili daha çok bilgi edinmekte büyük fayda var.

DEVAMINI OKUYUN