Genel Bilgiler

Wirecard Hakkında

Wirecard TR, eski adıyla Mikro Ödeme/3pay, Türkiye’de tüm GSM operatörlerinin 1 numaralı iş ortağı ve mobil ödeme lideridir. 2014 itibariyle Wirecard AG’nin tamamını satın almasıyla adını Wirecard Türkiye olarak güncellemiştir. Wirecard AG’nin dünya pazarındaki 19 yıllık deneyimi ve eski adıyla Mikro Ödeme /3pay’in Türkiye’deki 10 yıldan fazladır bulunan deneyiminin bir ortaklığı olan Wirecard Türkiye ile son teknoloji ödeme hizmetlerine ulaşabilir, müşterilerinizin kolaylıkla alışveriş yapmalarını sağlayabilirsiniz. Ayrıca Mastercard ve Visa iş ortağı olan Wirecard Türkiye, BDDK E-para ve Ödeme lisansına sahiptir.

Wirecard dünyanın en nitelikli ve üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI-DSS (Payment Card Industry – Data Security Standart) sertifikasına sahip bir firmadır. PCI-DSS sertifikasına tam uyumlu altyapısı sayesinde Wirecard müşterilerine sunduğu ödeme çözümlerinde veri güvenliğinin ön planda tutulduğu bir hizmet sağlamaktadır. Düzenli olarak PCI-DSS sertifika dağıtımı için lisansa sahip danışman firmalar tarafından denetime tabii olan Wirecard, bu denetimlerin sonucunda veri güvenliği konusunda güncel gelişmeleri ve düzenlemeleri altyapısına uyarlayarak müşterilerine sürekli güncel bir veri güvenliği koruması garantisi vermektedir.

Wirecard Ödeme Çözümleri

Ekonomik birimler arasında mal ve hizmetlerin değişimini kolaylaştıran araçları, işletim süreçlerini ve daha fazlasını içeren sistemlerdir. Wirecard Türkiye olarak, birçok farklı mal ve hizmetin alışverişine hitap etmek için mobil uygulamadan, mobil hatlardan, kredi ve banka kartlarından ödeme sistemlerini sağlamaktayız. Ayrıca bunların yanı sıra elektronik para ürünü ile de alışveriş tanımının en teknolojik ve yenilikçi ödeme sistemini de müşterilerimize sunuyoruz.

Wirecard Ödeme Çözümleri olarak ödeme sistemlerine geniş bir yelpazeden bakıyoruz. Hemen Ödeme Al, Mobil Ödeme, Sanal Pos ve Elektronik Para ürünleri ile birçok mal ve hizmetin alışverişini farklı kanallar ile sağlayabiliyoruz.

Evet. Başvuru sırasında kullanmak istediğiniz ürünlerimizi söyleyerek gerekli incelemeler sonrası entegrasyonu kolayca başlatabilirsiniz!

Hemen Ödeme Al

Başvuru

Hemen Ödeme Al’a web sitesi üzerindeki başvuru formu üzerinden başvurabilirsiniz.

Vergi levhasıbr İmza sirküleribr Şirketin güncel temsil yetkilisini ve hisse yapısını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi (ayrıca son 3 aya ait faaliyet belgesi) br İmza yetkilisi kimlik fotokopisi (Ayrıca %25 ve üzeri hissesi olan tüm gerçek kişi ortakların kimlikleri)br %25 ve üzeri hissesi olan tüzel kişi varsa, o tüzel kişiye ait vergi levhası ve şirketin güncel temsil yetkilisini ve hisse yapısını gösteren Ticaret Sicil Gazetesibr Son yıla ait vergi beyannamesi (ve bu yıla ait geçici beyanname)br Findeks raporu için, %25 ve üzeri hissesi olan tüm gerçek kişi ortakların bankalarda kayıtlı olan GSM numarasıbr

Hemen Ödeme Al çözümü için BDDK’nın izin verdiği iş modellerine uygun olması ve Türkiye’de yerleşik bir firma olması gerekmektedir.

Hemen Ödeme Al’ı kullanmak için Türkiye’de yerleşik bir firma sahibi olunması gerekmektedir.

Kanunlar ve mevzuatlar aracılığı ile satışı yasak olan ürünler kapsamında yer alan fiziki ürün ve hizmetlerin satışını gerçekleştiren fiziki ya da online platformlar, BDDK’nın da kontrolü doğrultusunda bu hizmetten faydalanamamaktadırlar.

Ürün Özellikleri

Hemen Ödeme Al sadece ödeme tutarınızı ve ödeme alacağınız kişinin e-posta adresini ya da cep telefon numarasını girerek, hiçbir teknik geliştirme ya da entegrasyona ihtiyaç duymadan ödemenizi güvenle almanızı sağlayan Wirecard ürünüdür.

Hemen Ödeme Al ürününü Euro ve Dolar işlemleri için kullanabilirsiniz.

Web sitesi üzerinden satış yapılacak ise, web sitesinin hazır olmasını, web sitesinde mesafeli satış sözleşmesinin ve gizlilik sözleşmesinin gerekli yeterlilikte olmasını talep ediyoruz. Web sitesinden satış olmayacaksa (fiziksel/kapalı ortamda, B2B modeller veya fiziksel satış yapılan vb.), web sitesi ön şart değildir.

Hemen Ödeme Al, şirketlere özel bir ürün olup bireysel kullanıcı veya satıcıların kullanımına uygun değildir.

Hemen Ödeme Al, tasarlanan ortak ödeme sayfası sayesinde, akıllı telefonlara, web gösterimlerine uygundur.

Hemen Ödeme Al Çözümünde 3Ds bulunmamaktadır.

Hemen Ödeme Al çözümünde, sektörünüze bağlı olarak ve firmanız ile yapılan anlaşma doğrultusunda taksitli satış yapabilirsiniz.

Entegrasyon

Hemen Ödeme Al çözümünde entegrasyona ve yazılım ekibine ihtiyaç yoktur. Bu çözümün, e-mail ile veya direkt sanal pos aracılığıyla kullanımı sağlanabilir. Panel üzerinden bütün kontrollerinizi yürütebilir ve işlemlerinizi inceleyebilirsiniz.

Fiyatlandırma

Hemen Ödeme Al komisyon oranları için lütfen başvurunuz. Yaptığınız başvuru değerlendirildiğinde tarafınıza fiyatlama teklifi yapılacaktır.

Vade farkı oranları, bankadan bankaya değiştiği için, size uygun fiyatlama teklifi yapılırken detaylı bilgi verilecektir.

Hemen Ödeme Al ile satış yapmaya başlayan şirketlerden, anlaşma yapılan komisyon haricinde bir ücret kesilmez.

Üye İşyeri Ödeme

Hemen Ödeme Al’da ödemeleriniz Sanal Pos ürününde olduğu gibi cumadan cumaya hesabınıza aktarılacaktır.

Hemen Ödeme Al’daki ödemeleriniz hesabınıza komisyon kesintisi yapıldıktan sonra aktarılacaktır.

Wirecard, faturalandırma sürecinde komisyon faturası kesmektedir. Firma da normal şartlarda olduğu gibi alışverişin faturasını müşteriye kesmektedir.

Sanal Pos

Başvuru

Sanal Pos’a sitemiz üzerindeki başvuru butonlarına basınca ya da Ödeme Almaya Başlayın’a tıklayınca açılan formu doldurarak başvurabilirsiniz.

Sanal Pos sürecini, Sanal Pos başvuru formunu doldurduktan sonra başlatmış olacaksınız. İkincil süreçte risk ekibinin kontrolleri doğrultusunda başvurunuz onaylandıktan sonra entegrasyona başlayabilirsiniz.

Sanal Pos için gerekli belgelerbr Vergi levhasıbr İmza sirküleribr Şirketin güncel temsil yetkilisini ve hisse yapısını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi (ayrıca son 3 aya ait faaliyet belgesi) br İmza yetkilisi kimlik fotokopisi (Ayrıca %25 ve üzeri hissesi olan tüm gerçek kişi ortakların kimlikleri)br %25 ve üzeri hissesi olan tüzel kişi varsa, o tüzel kişiye ait vergi levhası ve şirketin güncel temsil yetkilisini ve hisse yapısını gösteren Ticaret Sicil Gazetesibr Son yıla ait vergi beyannamesi (ve bu yıla ait geçici beyanname)br Findeks raporu için, %25 ve üzeri hissesi olan tüm gerçek kişi ortakların bankalarda kayıtlı olan GSM numarası

Sanal Pos başvuru formunu doldurduktan sonra en kısa zamanda size olumlu veya olumsuz, gerekli belgeler vb. ile ilgili geri dönüş yapılacaktır.

Sanal Pos çözümü için BDDK’nın izin verdiği iş modellerine uygun olması ve Türkiye’de yerleşik bir firma olması gerekmektedir.

Evet. Sanal Pos çözümünü kullanmak için şirket sahibi olmak, Türkiye’de yerleşik bir firmaya sahip olmak gereklidir.

Sanal Pos çözümünde, kanunlar ve mevzuatlar aracılığı ile satışı yasak olan ürünler kapsamında yer alan fiziki ürün ve hizmetlerin satışını gerçekleştiren fiziki ya da online platformlar, BDDK’nın da kontrolü doğrultusunda bu hizmetten faydalanamamaktadırlar.

Ürün Özellikleri

Wirecard Sanal Pos, online işlemlerde kredi kartı veya banka kartı ile yapılan ödemelerde kullanılan POS cihazının internet ortamında kullanılan ve fiziki olmayan halidir.

WD Sanal Pos, güvenlik politikaları dahilinde, PCI-DSS sertifikasıyla güvenli bir ödeme sunmakta olup kart saklama özelliği sayesinde de müşterilerinize hızlı bir alışveriş imkânı sunmaktadır. Daha çok bilgi için diğer sorulara bakınız veya müşteri hizmetleri ile iletişime geçiniz.

Evet. Sanal POS’ta taksitlendirme, BDDK’nın belirlediği taksit sayısı ve vade sınırlarına uygun olarak aktif olduğunuz sektöre göre yapılmaktadır.

Sanal Pos ile Maximum, CardFinans, Bonus, Paraf, World ve Advantage kart ailelerine taksit yapılmaktadır.

Evet. Vade farkını sizin ya da müşterinizin üstlendiği kurgular ürünümüzde mevcuttur.

Sanal Pos ürünü, hem mobil hem de web site ara yüzlerinde kullanıma uygundur. Yazılım ekibinizin entegrasyonu gerçekleştirirken uygulama bazında gerçekleştirmesi yeterli olacaktır.

Sanal Pos çözümünde kendi ödeme sayfanızı kullanmanız mümkün. PCI DSS sertifikanızın olması gibi birkaç ön şartı sağladığınız zaman kendi ödeme sayfanızı kullanmanızda bir sorun olmayacaktır. Detaylı bilgi için iletişime geçiniz.

Wirecard Sanal Posu, Euro ve Dolar para birimlerini kabul etmektedir. Euro ve Dolar kabul edebilmek için lütfen ekibimiz ile iletişime geçiniz.

Sanal Pos’ta yabancı para birimi ile yapılan ödemelerde taksit imkânı sunulmamaktadır.

Euro ve Dolar para birimlerini sunabilmek için lütfen müşteri temsilciniz ile iletişime geçiniz.

Sanal Pos’ta risk ekibinden geçtiği müddetçe 3D’siz ve CVV’siz işlem mümkündür.

Sanal Pos ürünü için ön şartlardan birisi Türkiye’de veya Kıbrıs’ta faaliyet gösteriyor olmaktır. Diğer ülkeler için Wirecard Global’e başvurulması gerekmektedir.

Evet, farklı alt veya alakalı firmalarınız için birden fazla Sanal Pos alabilirsiniz. Bu talebinizi lütfen müşteri satış temsilcinize bildiriniz. Gerekli belgeler ve anlaşmalar temsilci tarafından sizlere iletilecektir.

Evet. Sanal POS ürünümüzü kullanarak müşterilerinizden belirli ve düzenli periyotlarda ödeme alarak abonelik başlatabilirsiniz.

Entegrasyon

Wirecard, en çok kullanılan açık kaynaklı altyapılardan olan OpenCart, WooCommerce, Magento ve PrestaShop ile entegre çalışmaktadır.

Kullandığınız açık kaynaklı altyapı ile anlaşmamız olmasa bile, yazılımcınız üzerinden entegrasyon ekibimizle görüşerek versiyon durum kontrolü gerçekleştirildikten sonra Wirecard ürün yazılımını destek sayfamızdaki bilgiler ile entegre edebilirsiniz.

Özel yazılımlı web sitesi tasarımlarınız için Geliştirici sayfamızda bulunan entegrasyon bilgilerini kullanarak ve gerekirse destek talebi kullanarak entegrasyonu sağlayabilirsiniz.

Sanal Pos ürünümüze ait detaylı teknik entegrasyon dokümanlarına buraya tıklayarak veya ana sayfa üzerinden Geliştirici sayfamıza tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Destek sayfasında, Sanal Pos için birbirinden farklı entegrasyon model kurguları bulunmaktadır. Farklı iş akışlarına göre bu seçenekler üzerinden yazılım ekibi ile ilerlenmektedir. Örneğin Sanal Pos Ortak Ödeme Sayfası veya Kendi Ödeme sayfanız ya da işlem tahsilatı seçenekleri (taksitli veya peşin) gibi kurgular üzerinden olmaktadır. Detaylı teknik bilgi için tıklayınız.

Developer Portal’da örnek kod ve dokümanları, ödeme sayfasını özelleştirebileceğiniz alanları bulabilirsiniz.

Sanal Pos çözümünü, başvurunuz onaylandıktan sonra, Geliştirici sayfamızdaki bilgiler doğrultusunda kendi ödeme sayfanıza bağlayabilirsiniz.

Evet, test ortamı taleplerinizi lütfen başvuru sürecini başlattıktan sonra entegrasyon ekibine iletiniz.

Entegrasyonla ilgili ek destek için developer.wirecard.com.tr/tr/bize-ulasin adresindeki bize ulaşın formu üzerinden ya da tr.integration@wirecard.com adresine mail atarak destek talebinizi iletebilirsiniz.

Fiyatlandırma

Sanal Pos komisyon oranları şirketinizin ve şirket hacminizin detaylı incelenmesi sonucu, şirketinize özel olarak belirlenmektedir.

Şirketinize özel verilen komisyon oranları dışında Wirecard herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Taksitli işlemlerin vade farkları, bankadan bankaya değiştiği için lütfen ekibimizle iletişime geçiniz.

Üye İşyeri Ödemeleri

Sanal Pos ile ödemeler her Cuma yapılmaktadır.

Sanal Pos’ta, Wirecard ile imzaladığınız sözleşmede belirtilen zaman ve şartlarda ödemeleriniz yapılır.

Startuplar için Sanal Pos

Tanıtım

Wirecard Startup (Girişim) paketi, Wirecard’ın Türkiye’deki Startup’ları geliştirmek ve desteklemek adına oluşturduğu pakettir. % 1 komisyon ile 6 ay boyunca 100.000 TL (yüz bin TL) sınırına kadar Sanal Pos ürününü kullanmayı kapsar.

Startuplarda aşağıdaki şartlar aranmaktadırbr/ • Son 2 yılda faaliyete geçmiş olmasıbr/ • Sanal Pos alması uygun olan sektörlerden birisinde yer almasıbr/ • Başvurunun değerlendirilebilmesi için aşağıda yer alan kuluçka / girişim destek merkezlerinin birinde yetişmiş veya yer almak gerekmektedir. br/ Acıbadem Üniversitesi Kuluçka Merkezi, Bahçeşehir Üniversitesi Kuluçka Merkezi, Bic101 Kuluçka Merkezi, Bilgi Sosyal Kuluçka Merkezi, Endeavor, Etohum, FİKİR KÜPÜ, GARANTİ PARTNERS, Girişim Fabrikası, Hackquarters.co, HayalEt, Inovent, Inventist, Incubacity, Inventram, İTÜ Çekirdek, KOÇ KULUÇKA MERKEZİ, KOSGEB Girişimcilik Destek Programı, Startup Boot Camp, SUCool, TEB Kuluçka Merkezi, Turk Telekom Pilot, ÜSKÜDAR FİKİR SANAT KULUÇKA MERKEZİ,YILDIZ KULUÇKA MERKEZİ, Kolektif House

Sanal Pos hakkında daha detaylı bilgi için Sık Sorulan Sorular’da Sanal Pos ürününe bakabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Wirecard Girişim Paketi dahilinde %1 komisyon oranı ile yıllık ödemeler olmadan Sanal Pos’u 6 ay boyunca kullanabilirsiniz. Diğer ürünlerimiz için komisyon oranlarını bizimle iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Toplam işlem üst limiti 100.000 (yüz bin) TL’dir. Bu limite gelindiğinde paketin komisyon içeriği güncellenecektir.

İşlemler bu limite ulaştığında veya sözleşme başlangıcından itibaren 6 ay geçti ise, sizinle iletişime geçilip güncel komisyon oranları bildirilerek uygulanacaktır.

Mobil Ödeme

Başvuru

Mobil Ödeme çözümüne web sitemiz üzerinde yer alan başvuru butonlarına tıklayıp açılan formu doldurarak başvurabilirsiniz.

Mobil Ödeme sürecini, Mobil Ödeme başvuru formunu doldurduktan sonra başlatmış olacaksınız. İkincil süreçte risk ekibinin kontrolleri doğrultusunda başvurunuz onaylandıktan sonra entegrasyona başlayabilirsiniz.

Mobil Ödeme için gerekli belgelerbr/ Vergi levhasıbr/ İmza sirküleribr/ Şirketin güncel temsil yetkilisini ve hisse yapısını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi (ayrıca son 3 aya ait faaliyet belgesi) br/ İmza yetkilisi kimlik fotokopisi (Ayrıca %25 ve üzeri hissesi olan tüm gerçek kişi ortakların kimlikleri)br/ %25 ve üzeri hissesi olan tüzel kişi varsa, o tüzel kişiye ait vergi levhası ve şirketin güncel temsil yetkilisini ve hisse yapısını gösteren Ticaret Sicil Gazetesibr/ Son yıla ait vergi beyannamesi (ve bu yıla ait geçici beyanname)br/ Findeks raporu için, %25 ve üzeri hissesi olan tüm gerçek kişi ortakların bankalarda kayıtlı olan GSM numarası

Mobil Ödeme başvuru formunu doldurduktan sonra en kısa zamanda size olumlu veya olumsuz, gerekli belgeler vb. ile ilgili geri dönüş yapılacaktır. Tekrar iletişime geçilmesine gerek yoktur.

Mobil Ödeme çözümü için BDDK ve Telekomünikasyon firmalarının izin verdiği iş modellerine uygun olması ve Türkiye’de yerleşik bir firma olması gerekmektedir.

Evet. Mobil Ödeme Çözümünü kullanmak için Türkiye’de yerleşik bir şirketin sahibi olmak gereklidir.

Evet. Mobil Ödeme Çözümünü kullanabilmek için web sitesinin hazır olması gerekmektedir.

Mobil Ödeme Çözümünde, kanunlar ve mevzuatlar aracılığı ile satışı yasak olan ürünler kapsamında yer alan fiziki ürün ve hizmetlerin satışını gerçekleştiren fiziki ya da online platformlar, Telekomünikasyon firmalarının da kontrolü doğrultusunda bu hizmetten faydalanamamaktadırlar.

Ürün Özellikleri

Mobil Ödeme, müşterilerin online ürün ya da hizmet alışverişleri sırasında, cep telefonları ile ödemenin faturalarına yansıtılarak veya faturasız hatlar için bakiyelerinden düşülerek anlık tahsilat sağladığı ödeme şeklidir. Mobil ödeme özellikle hizmet sektöründe veya online sanal ürün satışlarında kullanılmaktadır. Oyun sektöründe, özellikle müşterilere güven ve kontrolü sağladığı için tercih edilmektedir.

Mobil Ödeme ürününün çok tercih edilmesinin temel sebeplerinden birisi Tahsil Edildikçe Ödeme’dir. Mobil Ödeme kullanan firmalar, müşterilerinin faturasız hatları için bakiyelerinden anında düşülmesi ya da faturalı hatlar için de faturaya yansıması sayesinde ödemenin tahsilini hızlıca müşteriden aktarabilmektedir. Fakat aldıkları ödemeler şirketlere, sözleşmede belirlenen aralıkta ve komisyon kesintisi ile aktarılmaktadır.

Hayır. Mobil Ödeme çözümü, yurt dışındaki operatörlerden ödeme almaya uygun yapıda değildir.

Evet. Mobil Ödeme ile müşterilerinizden belirli ve düzenli periyotlarda ödeme alarak abonelik başlatabilirsiniz.

Entegrasyon

Mobil Ödeme kullanacağınız ödeme sayfanız için gerekli tüm entegrasyon bilgisini web sitemizde bulunan Geliştirici sayfasında bulabilirsiniz.

Mobil Ödeme ürünümüze ait detaylı teknik entegrasyon dokümanlarına buraya tıklayarak veya ana sayfa üzerinden Geliştirici sayfamıza tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kendi web sitenize ait ödeme sayfasında istediğiniz tasarımı kullanabilirsiniz. Ancak Ortak Ödeme sayfası üzerinde değişiklik yapılamamaktadır.

Mobil Ödeme entegrasyon sürecinde hangi aşamada olduğunuzu tr.integration@wirecard.com adresine mail atarak öğrenebilirsiniz.

Mobil Ödeme ile ödeme almaya, entegrasyon tamamlanıp gerekli testler karşılıklı yapıldıktan ve onaylandıktan sonra başlayabilirsiniz.

Entegrasyon hakkında Geliştirici sayfasında bulamadığınız sorular için tr.integration@wirecard.com adresine mail atarak sorabilirsiniz.

Fiyatlandırma

Mobil Ödeme komisyon oranları, telekomünikasyon şirketlerinin belirlediği komisyonlar üzerinden şirketinize özel teklif olarak iletilmektedir.

Mobil Ödeme ürünü, anlaşması yapılan komisyon oranları ve yıllık ücret ödenmektedir. Başka ücretler, örneğin işlem başına sabit ücret, bulunmamaktadır.

Müşteri İlişkileri ve Güvenlik

Mobil Ödeme servisini kullanmak için mobil hattınızın açık olması, faturasız hat kullanıyorsanız yeterli bakiyeniz bulunması gerekmektedir. Anlaşmalı üye işyerlerinde ödeme seçenekleri arasından Mobil Ödemeyi seçerek alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Wirecard ödeme sistemleri üzerinden yapılan aboneliklerde, işlem yapılan GSM numarasına gönderilen SMS içeriklerinde, abonelik işlemi yapmış olduğunuz servis detayına ait işlem iptal bilgilerini bulabilir, yapılan yönlendirme ile birlikte kolaylıkla aboneliklerinizi iptal edebilirsiniz.

Wirecard olarak Mobil Ödeme’de en gelişmiş Fraud sistemlerimiz ile sahtecilik işlemlerini önlüyor ve sizlerin ve müşterilerinizin güvende olmasını sağlıyoruz.

Mobil Ödeme limitleri GSM operatörleri tarafından kategori bazlı olarak belirlenmektedir. Kullanıcı bazlı olarak limit artırımı yapılamamaktadır. Talebinizi ilgili GSM operatörünüze iletmenizi rica ederiz.

Hattınız GSM operatörleri tarafından mobil ödeme işlemlerine açılabilmektedir/kapatılabilmektedir. Talebinizi ilgili GSM operatörünüzle iletmenizi rica ederiz.

Mobil Ödeme ile faturalı hattınızla alışveriş yapmanız durumunda servis & hizmet veya ürün bedelleri için mobil faturanıza ekstra vergi yansımaz.br/br/ Faturasız hattınız ile alışveriş yaptığınızda servis & hizmet veya ürün bedeli vergileri için hattınıza ait bakiyeden ekstra tahsilat yapılmaz.

E-Para (Elektronik Para)

Başvuru

E-Para ürününe web sitemiz üzerinden başvurabilirsiniz.

E-Para başvuru sürecini, E-Para başvuru formunu doldurduktan sonra başlatmış olacaksınız. İkincil süreçte risk ekibinin kontrolleri doğrultusunda onaylandıktan sonra entegrasyona başlayabilirsiniz.

E-Para için gerekli belgeler, başvuru için iletişime geçtiğinizde iletilecektir.

Belirli bir ön şartımız bulunmamaktadır.

E-Para (Elektronik Para) çözümünde, kanunlar ve mevzuatlara uygun (Kredi Kartı ile top-up olacaksa ayrıca Visa/ MasterCard düzenlemelerine de uygun) kapsamında yer alan iş modelleri, BDDK’nın da kontrolü doğrultusunda bu hizmetten faydalanabilmektedirler.

Ürün Özellikleri ve Kullanımı

Elektronik para ihraç eden kuruluş tarafından kabul edilen fon karşılığı ihraç edilen, elektronik olarak saklanan, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun’da tanımlanan ödeme işlemlerini gerçekleştirmek için kullanılan ve elektronik para ihraç eden kuruluş dışındaki gerçek ve tüzel kişiler tarafından da ödeme aracı olarak kabul edilen parasal değerdir. Özellikle sadakat programı kapsamında son kullanıcısına hediye para dağıtan platform ve iş yerleri için hediye paraların gerçek paralara dönüştürülmesi gibi olanakları sağlamaktadır.

Bir Wirecard Elektronik Para Platformu’na üye kullanıcı, sadece Cep Telefonu Numarası ve Ad Soyadı bilgisini paylaşarak, Wirecard Elektronik Para hesabını platform içinde kullanıma açabilir.

Bir Wirecard Elektronik Para Platformu’na üye kullanıcı, sadece Cep Telefonu Numarası ve Ad Soyadı bilgisini paylaşarak, Wirecard Elektronik Para hesabını açar ise standart kullanıcı olur. Eğer kullanıcı doğum tarihi, doğum yeri, T.C. kimlik numarası, ad-soyadı ve kendisine ait IBAN bilgisini de paylaşır ise yasa gereği onaylı kullanıcı olur.

Islak imza atarak sözleşme imzalamış onaylı kullanıcılar, Premium kullanıcı statüsüne geçer.

Bir Wirecard Elektronik Para Platformu’na üye kullanıcı, standart kullanıcı ise 1 ay içerisinde yasa gereği maksimum 750 TL, onaylı kullanıcı ise maksimum 20.000 TL yükleme yapabilir. Premium Kullanıcı 200.000 TL yükleme yapabilir.

Bir Wirecard Elektronik Para Platformu’na üye kullanıcı, standart kullanıcı ise yasa gereği maksimum 750 TL, onaylı kullanıcı ise maksimum 20.000 TL hesabında taşıyabilir. Premium Kullanıcı 200.000 TL taşıyabilir.

bHavale/EFT ile Para Yükleme/bbr Bir Wirecard Elektronik Para Platformu’na üye kullanıcı, aşağıda listelenen WIRECARD banka hesaplarına, [CEP TELEFONU NUMARASI][BOŞLUK][ELEKTRONİK PARA PLATFORMU ADI] (ör: 5432109876 BJK) işlem açıklaması ile istediği bankadan para transferi yaparak yükleme yapabilir. brYapı Kredi Hesap Adı: WIRECARD ÖDEME VE ELEKTRONİK PARA HİZMETLERİ A.Ş.br IBAN: TR41 0006 7010 0000 0044 9749 62 brbr bKart ile Para Yükleme/bbr Bir Wirecard Elektronik Para Platformu’na üye kullanıcı, platform içerisinden Banka Kartı veya Kredi Kartı ile alışveriş yapar gibi yükleme işlemi yapabilir.br Uyarı: Kredi Kartı ile yükleme yapılabilen Wirecard Elektronik Para Hesapları’ndan bakiye bankaya transfer edilerek nakde dönüştürülemez.

Bir Wirecard Elektronik Para Platformu’na üye kullanıcı, platform üzerinde listelenen işyerlerinden tek tıkla ödeme işlemini gerçekleştirebilir.

Yasa gereği bir Wirecard Elektronik Para Platformu’na üye standart kullanıcı aynı platformda yer alan diğer bir kullanıcıya para gönderemez. Benzer bir şekilde, yasa gereği bir Wirecard Elektronik Para Platformu’na üye standart kullanıcı aynı platformda yer alan diğer standart veya onaylı kullanıcıdan gelen para transferini alamaz. Onaylı kullanıcılar, onaylı kullanıcılara para gönderimi yapabilir. Bunun için platformdan kullanıcıyı ve tutarı seçmeleri girmeleri yeterlidir. Premium kullanıcılar da tüm kullanıcı tiplerine, bakiye taşıma kuralları çerçevesinde para gönderimi gerçekleştirebilir.

Yasa gereği kredi kartı ile yükleme yapılabilen bir Wirecard Elektronik Para Platformu’na üye kullanıcı hesabındaki elektronik parasını bir bankadaki IBAN’a gönderemez. Sadece bankadan EFT/Havale ile yükleme kabul eden Wirecard Elektronik Para Platformlarından bir banka hesabına para gönderimi gerçekleştirebilir. Yasa gereği platformdaki kullanıcı ad-soyadı ile IBAN sahibinin ad-soyadı aynı olmalıdır ve kullanıcı onaylı kullanıcı olmalıdır. Platformda, IBAN, Ad-Soyadı ve tutar bilgisini girilerek para gönderimi gerçekleştirilebilir. 15:30’a kadar olan transfer emirleri gün içerisinde gerçekleştirilir, 15:30’dan sonra gelen para transfer emirleri ertesi güne kalabilir.

Bir Wirecard Elektronik Para Platformu’na üye kullanıcı dilekçe veya epara@3pay.com adresi üzerinden herhangi bir zamanda Elektronik Para’nın kısmen veya tamamen nakde çevrilmesi talebinde bulunabilir. Bu iadelerde, iade yapılacak IBAN bilgisinin hesap sahibine ait olması şartı aranır ve ilgili kontroller kullanıcı telefon numarasından aranarak yapılabilecektir. Kullanıcı’dan 100 TL nakde çevirme bedeli tahsil edilerek gerekli iade 15 gün içerisinde yapılacaktır.

Link ile Ödeme Al

Başvuru

Link ile Ödeme Al’a web sitesi üzerindeki başvuru formu üzerinden başvurabilirsiniz.

Vergi levhası İmza sirküleri Şirketin güncel temsil yetkilisini ve hisse yapısını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi (ayrıca son 3 aya ait faaliyet belgesi) İmza yetkilisi kimlik fotokopisi (Ayrıca %25 ve üzeri hissesi olan tüm gerçek kişi ortakların kimlikleri) %25 ve üzeri hissesi olan tüzel kişi varsa, o tüzel kişiye ait vergi levhası ve şirketin güncel temsil yetkilisini ve hisse yapısını gösteren Ticaret Sicil Gazetesi Son yıla ait vergi beyannamesi (ve bu yıla ait geçici beyanname) Findeks raporu için, %25 ve üzeri hissesi olan tüm gerçek kişi ortakların bankalarda kayıtlı olan GSM numarası

Link ile Ödeme Al çözümü için BDDK’nın izin verdiği iş modellerine uygun olması ve Türkiye’de yerleşik bir firma olması gerekmektedir.

Link ile Ödeme Al’ı kullanmak için Türkiye’de yerleşik bir firma sahibi olunması gerekmektedir.

Kanunlar ve mevzuatlar aracılığı ile satışı yasak olan ürünler kapsamında yer alan fiziki ürün ve hizmetlerin satışını gerçekleştiren fiziki ya da online platformlar, BDDK’nın da kontrolü doğrultusunda bu hizmetten faydalanamamaktadırlar.

Ürün Özellikleri

Link ile Ödeme Al sadece ödeme tutarınızı ve ödeme alacağınız kişinin e-posta adresini ya da cep telefon numarasını girerek veya “link oluştur” butonu ile link oluşturup istediğiniz kanaldan paylaşarak, hiçbir teknik geliştirme ya da entegrasyona ihtiyaç duymadan ödemenizi güvenle almanızı sağlayan Wirecard ürünüdür.

Link ile Ödeme Al paneline erişiminiz sağlandığı zaman 3 farklı şekilde müşterilerinizle iletişime geçerek ödeme alabilirsiniz. İlk olarak ürünün bilgilerini girdikten sonra müşterinizin e-posta adresini girerek otomatik e-posta ile ödeme sayfasının linkini iletebilirsiniz. İkinci olarak ürünün bilgilerini girdikten sonra müşterinizin cep telefonunu girerek otomatik iletilecek SMS üzerindeki link ile ödeme alabilirsiniz. Son olarak da ürünün bilgilerini girdiğiniz sayfadaki “link” oluştur butonu ile ödeme sayfasının linkini kopyalayıp müşterinize istediğiniz yol ile ödeme linkini iletebilirsiniz.

Link ile Ödeme Al ürününü Euro ve Dolar işlemleri için kullanabilirsiniz.

Web sitesi üzerinden satış yapılacak ise, web sitesinin hazır olmasını, web sitesinde mesafeli satış sözleşmesinin ve gizlilik sözleşmesinin gerekli yeterlilikte olmasını talep ediyoruz. Web sitesinden satış olmayacaksa (fiziksel/kapalı ortamda, B2B modeller veya fiziksel satış yapılan vb.), web sitesi ön şart değildir.

Link ile Ödeme Al, şirketlere özel bir ürün olup bireysel kullanıcı veya satıcıların kullanımına uygun değildir.

Link ile Ödeme Al, tasarlanan ortak ödeme sayfası sayesinde, akıllı telefonlara, web gösterimlerine uygundur.

Link ile Ödeme Al Çözümünde 3Ds özelliği bulunmaktadır.

Link ile Ödeme Al çözümünde, sektörünüze bağlı olarak ve firmanız ile yapılan anlaşma doğrultusunda taksitli satış yapabilirsiniz.

Entegrasyon

Link ile Ödeme Al çözümünde entegrasyona ve yazılım ekibine ihtiyaç yoktur. Bu çözümün, e-mail ile veya direkt sanal pos aracılığıyla kullanımı sağlanabilir. Panel üzerinden bütün kontrollerinizi yürütebilir ve işlemlerinizi inceleyebilirsiniz.

Fiyatlandırma

Link ile Ödeme Al komisyon oranları için lütfen başvurunuz. Yaptığınız başvuru değerlendirildiğinde tarafınıza fiyatlama teklifi yapılacaktır.

Vade farkı oranları, bankadan bankaya değiştiği için, size uygun fiyatlama teklifi yapılırken detaylı bilgi verilecektir.

Link ile Ödeme Al ile satış yapmaya başlayan şirketlerden, anlaşma yapılan komisyon haricinde bir ücret kesilmez.

Üye İşyeri Ödeme

Link ile Ödeme Al’da ödemeleriniz Sanal Pos ürününde olduğu gibi cumadan cumaya hesabınıza aktarılacaktır.

Link ile Ödeme Al’daki ödemeleriniz hesabınıza komisyon kesintisi yapıldıktan sonra aktarılacaktır.

Wirecard, faturalandırma sürecinde komisyon faturası kesmektedir. Firma da normal şartlarda olduğu gibi alışverişin faturasını müşteriye kesmektedir.