Wirecard Güvenlik Bildirimi

Aşağıdaki bilgiler, İnternetteki şifreli işlemlerinizin güvenliğini artırmanıza yardımcı olacaktır. Lütfen interneti kullanırken ve özellikle şifreli işlemler yaparken bu bilgileri dikkate alınız.

Şifrelerinizi koruyun

API Şifresi, Wirecard Paneli şifresi veya SMS ile cep telefonunuza gönderilen SMS Şifresi ve/veya herhangi bir şifrerinizi kimseye söylemeyin, vermeyin ya da Wirecard Paneli dışında herhangi bir sayfaya tuşlamayın.

API Şifresi, Wirecard Paneli şifresi veya SMS ile cep telefonunuza gönderilen SMS Şifresinin kaybedilmesi veya çalınması durumunda 0212 286 27 18 numaralı telefondan veya destek@wirecard.com.tr e-posta adresinden Wirecard’a ulaşarak bilgi verin. Şifrenizin iptal edilmesini veya değiştirilmesini istiyorsanız Wirecard’a ulaşarak talebinizi iletebilirsiniz.

Erişim verilerinizi dikkatli bir şekilde kullanın

Tıpkı dışarıda iş yaparken olduğu gibi, internetten şifreli işlemleri yaparken üçüncü tarafların şifre ve erişim verilerinizi görmediğinden her zaman emin olun. Bu özellikle şifreler için geçerlidir. Lütfen üçüncü tarafların şifrelerinize erişemediğinden de emin olunuz.

Erişim veya işlem verilerini cihazınıza kaydetmeyin. Wirecard sistemi, sizi güvenli bir şifre seçmeye ve ve düzenli aralıklarla değiştirmeye yönlendirecektir.

Verilerinizin şifreli olarak iletildiğinden emin olun

İnternette şifreli işlem yapan yerler her zaman için bir https protokolünü kullanmalıdır. Tarayıcınızdaki adres çubuğunun başlangıcı değiştiğinde bunun böyle olduğunu siz de görebilirsiniz. “http: //” ibaresi “https: //” ibaresine döner. “https: //” ibaresinin bulunmadığı web sitelerinde şifreli işlem yapmayın. “htt” harflerinden sonra gelen “p” harfini takip eden bir “s” harfinin olmasına dikkat etmenizi öneririz.

İşlem yapılan web sitesinin gerçekliğini kontrol edin

Gerçekten işlem yapmak istediğiniz web sitesinde olduğunuzdan emin olun. Bunu, siteyi her açtığınızda işlem yapmak istediğiniz web sitesinin URL'sini (web adresini) kendiniz yeniden girerek yapabilirsiniz. Dolandırıcılar tarafından sıklıkla çok benzer kelimeler kullanılarak orijinal web sitesi veya orijinal e-posta izlenimi oluşturulabilmektedir. Özellikle tarafınıza gönderilen e-postalarda “@” işaretinden sonraki kelimenin harflerine dikkat edin. Web sitelerinde ise URL’de yer alan harflere dikkat etmeniz gerekmektedir.

İnternetteki şifreli işlemlerinizi mümkünse tek bir cihazla kısıtlamaya çalışın

Kamuya açık cihazlar kullanılırken özellikle dikkat edilmelidir. Her oturumdan işiniz bittikten sonra her defasında çıkış yapın ve ilgili cihazın önbelleğini silin.

Şifreleriniz asla cep telefonu, bilgisayar, tablet gibi dijital cihazlara not etmeyin.

Hesap hareketlerinizi düzenli olarak izleyin

Hesap özetlerinizi düzenli olarak kontrol edin. İşlemleriniz şüpheli görünüyorsa, derhal 0212 286 27 18 numaralı telefondan veya destek@wirecard.com.tr e-posta adresinden Wirecard’a başvurun.

Phishing/Kimlik avı e-postalarını yok sayın ve bilinmeyen bir kaynaktan gelen iletilere hiçbir zaman yanıt vermeyin

Wirecard, sizden hiçbir zaman e-posta, telefon, faks veya SMS yoluyla erişim verileri ve şifre gibi gizli verileri istemeyecektir; yani, bu verileri iade etmenizi veya bildirmenizi veya erişim verilerini doğrudan girmenizi isteyerek sizden böyle bir talepte bulunmayacaktır. Bu tür mesajlar alırsanız, asla bu gibi e-postalar üzerinde bulunan web sitelerini veya linkleri tıklamayın, size e-posta içinde verilen talimatları asla uygulamayın ve derhal 0212 286 27 18 numaralı telefondan Wirecard’a başvurun.

Kablosuz bağlantılar

Tüm kablosuz bağlantılarınız için şifre korumasını ve şifrelemeyi etkinleştirin ve bunları periyodik olarak kontrol edin / değiştirin.

Cihazınızın güvenli olduğundan emin olun

İlgili Güvenlik Denetimlerinin (ör. Anti-Virüs Programları ve Firewall/Güvenlik Duvarları) yüklenmesi ve güncellenmesi yoluyla kişisel cihazınızın güvenli olduğundan emin olun.

Yazılım programlarını indirme

Lütfen, İnternet üzerinden Yazılım programı yüklemeleriyle ilişkili olan risklere dikkat edin. Ürünlerin ve satıcılarının orijinal ve güvenilir olduğundan emin olun.

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen 0212 286 27 18 numaralı telefondan Wirecard’a ulaşın veya Wirecard İşyeri Hizmetleri’nin isyeri@wirecard.com.tr adresine e-posta gönderin.